Lineage 2 Classic – Poradnik dla początkujących, jak zarobić szybko adenę?

Postanowiłem napisać poradnik na „szybki” zarobek adeny w grze dla początkujących graczy ponieważ ciągle pytania: Jak można zarobić adenę? Gdzie ją zarobić i jak szybko?zapraszam do poradnika.

W internecie jest sporo poradników na zarabianie adeny , nie wspominając o tym , że spoiler+crafter na początkowej fazie gry to podstawa.

Skoro spoilerem można zarobić to po co ten poradnik? A co jeśli ktoś nie ma pojęcia jak i gdzie spoilować  do tego nie ma cierpliwości do wystawiania sklepów i czekania na sprzedaż.

Na początku jest ciężko coś kupić gdy serwer startuje większość robi spoilerów , ale to nie wystarcza aby się czegoś dorobić. Kilka questów na adenę powtarzalnych na odpowiednim lvlu pomoże dostać trochę zastrzyku „gotówki” w grze.

Zaczynamy.

QUESTY OD 6 LEVELA

onegarscr

Quest u NPC Atuba Chief Varkees daje nam losowo adenę od ilości zabitych mobów w okolicach Orc Village quest szybki postać i tak expimy w tych okolicach więc można robić przy okazji expienia postaci, questa można powtarzać.

QUESTY OD 8 LEVELA

Opłacalnym szybkim questem jest „Collect Spores” rozpoczynamy go w Elven Village u NPC Herbiel w Grocery Store

Mob_30150.jpg

Od 8 levela, bijemy grzybki u elfów. Nie leci z każdego, co 2-3 mob wpada item questowy. Nagroda 1000 adeny. Blisko wioski, można biegać na piechotę (szybciej niż /unstuck).

Robiąc questa uzyskujemy drugie tyle adeny z dropa więc quest opłacalny.

371px-Mob_20509

 

QUESTY OD 10 LEVELA

Gdy zdobędziemy już 10 level w grze możemy rozpocząć powtarzalny quest

  • „Collect Arrowheads” wioska startowa Talking Island Master Minia  lecimy do Elven Ruins i polujemy na Tunath Orc Marksman za oddany quest dostajemy 500 adena 

Mob_20361.jpg

  • Jeśli grasz rasą czarnych elfów to dobrym questem będzie „Bones Tell the Future” rozpoczynamy go w Dark Elf Village u NPC Kaitar. Lecimy do School of Dark Arts i polujemy na  Skeleton Hunter, Skeleton Hunter Archer po zebraniu 10 sztuk kości wracamy do NPC nagroda 500 sztuk adeny.

 

  • Kolejnym questem na zdobycie adeny jest Scent of Death dostępny dla każdej klasy w grze. Zadanie rozpoczynamy u Accessory Merchant Minaless w Grocery Store w Dark Elf Village

Mob_30138

QUEST OD 15 LEVELA

tanapi

„Totem of Hestui” to quest dla klasy orc wykonując go dostajemy nagrodę ~4,5k + 1,1k za sprzedaż totemu ,który wpada nam do plecaka wraz z dropem. Questa zaczynamy u NPCka Tanapi zadanie robi się dosyć szybko i jest zdecydowanie mniej ludzi niż na Spider Nest.

QUEST OD 18 LEVELA

Kolejnym popularnym questem na adenę jest „Sweetest Venom” ,quest jest bardzo popularny od lvla 18 do 23 powtarzalność zadania daje zastrzyk adeny na naprawdę dobry sprzęt aktualna nagroda za questa to 3.2k adeny na L2wiki quest jest nie aktualny ponieważ pisze , że nagroda to 1k adeny.

spider

Jak widać sposobów na zarobek jest wielki wystarczy poświęcić czasu , aby trochę zarobić „na start”.

Oczywiście handel w grze to podstawa więc także do tego zachęcam.